Провідник пасажирського вагону. Касир квитковий. Касир багажний. Прийомоздавальник вантажу та багажу
на базі базової загальної середньої освіти (9 класів)
термін навчання 3,5 роки
Провідник пасажирського вагона
Якщо ти любиш подорожувати та знайомитися з новими людьми – ця професія для тебе! Пасажирами Укрзалізниці можуть бути навіть Прем’єр Великої Британіі та президенти європейських країн!
Кваліфікаційні вимоги
Повинен знати: будову пасажирських вагонів всіх типів, візків пасажирських вагонів усіх типів, гальмового обладнання, будову та принцип роботи автозчепу, підвагонного обладнання; будову СКНБ (система контролю нагрівання букс пасажирського вагону), СПС (системи пожежної сигналізації), установок кондиціювання повітря та високовольтного опалення. Будову і порядок обслуговування приладів опалення, примусової вентиляції, електрообладнання, холодильних установок, кондиціонерів повітря, протипожежного обладнання; правила користування обладнанням у вагоні, яке призначене для обслуговування пасажирів і рятування їх при аварійних ситуаціях; всі види проїзних та перевізних документів, у тому числі безкоштовних, та правила проїзду за цими документами; правила користування реєстратором розрахункових операцій (РРО), порядок обліку коштів, отриманих за надання платних послуг; форми обліку та звітності, що застосовуються, порядок їх ведення та складання; документи, що дають право на проведення ревізії пасажирського поїзда. Інструкцію провідника пасажирських вагонів; правила пожежної безпеки; географічне розташування найважливіших станцій залізничної мережі, річкових та морських портів; порядок користування службовими розкладами пасажирських поїздів; правила перевезень пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України; правила проїзду в пасажирських поїздах міжнародного сполучення (форми проїзних документів, тарифи); правила технічної експлуатації залізниць України; поїзні і маневрові сигнали, що застосовуються на залізницях по маршруту прямування поїзда; положення про дисципліну працівників залізничного транспорту; рекомендації з надання першої медичної допомоги; державні санітарні правила та норми, гігієнічні нормативи щодо утримання пасажирських вагонів; основи конфліктології; основні накази та вказівки Міністерства інфраструктури України, державної адміністрації транспорту України, Укрзалізниці щодо пасажирських перевезень.
Повинен вміти: забезпечувати високу культуру обслуговування пасажирів на шляху прямування поїзда та їх безпеку при аварійній обстановці; навішувати на вагон порядкові номери й маршрутні дошки; наглядати за технічним станом вагону, приладів опалення, освітлювання, вентиляції, установок кондиціювання повітря тахолодильних установок; регулювати роботу примусової вентиляції, установок кондиціювання повітря, приладів освітлення і приладів опалення в залежності від температури зовнішнього повітря і населеності вагону; стежити за роботою електрообладнання, кип’ятильника, нагріванням букс за допомогою приладу СКНБ (системи контролю нагрівання букс), перевіряти роботу ручних гальм; приймати вагони і їх внутрішнє обладнання, знімний інвентар, постільні речі при підготовці вагона в рейс і здачі їх при поверненні; забезпечувати безпеку посадки і висадки пасажирів; перевіряти у пасажирів наявність правильно оформлених проїзних документів, згідно з посвідчення особи пасажира, слідкувати за дотриманням правил і норм перевезень ручної поклажі; дотримуватися правильного розташування пасажирів у вагоні відповідно до проїзних документів; сповіщати пасажирів про назву пунктів зупинки та тривалість стоянок поїзда на них; надавати пасажирам, при необхідності, першу медичну допомогу; забезпечувати пасажирів постільною білизною; надавати допомогу в застиланні постільної білизни за бажанням пасажирів фірмових поїздів та дітей, інвалідів, учасників Великої Вітчизняної війни в поїздах усіх категорій; пропонувати та подавати пасажирам чай, каву та кондитерські вироби; вести облік населеності обслуговуючих вагонів за встановленою формою і своєчасно інформувати начальника поїзда про наявність вільних місць у вагоні; складати акти на зіпсовані або знищені матеріальні цінності і в установленому порядку проводити стягнення їх вартості з винних осіб, в спеціальних бланках складати звіти; виконувати вологе та сухе прибирання вагона; заправляти вагон твердим пальним, чистити топки й зольники від золи та шлаку; у поїздах міжнародного сполучення провідник додатково має здійснювати оформлення дорожньої відомості, митних декларацій і пред’ являти їх митним органам для відмітки, отримувати та здавати валюту, оформляти за вимогами пасажирів встановлені відмітки на проїзних документах міжнародного сполучення, контролювати дотримання пасажирами вимог перевезення у міжнародному сполученні та виконання пасажирами вимог пожежної безпеки; у разі обслуговування останнього вагона провідник має забезпечувати контроль за станом хвостових сигнальних ліхтарів, під час руху поїзда тримати бокові та торцеві двері неробочого тамбура закритими на внутрішні замки, в решті вагонів тільки бокові двері робочого й неробочого тамбура закривати на внутрішні замки; забезпечувати огородження і безпеку поїзда у разі його вимушеної зупинки у відповідності до інструкції з сигналізації на залізницях України; брати участь у скороченому випробувані автогальм.
Специфічні вимоги
- Вік: прийняття на роботу, після закінчення строку навчання, здійснюється відповідно до чинного законодавства, особи старше 18 років.
- Стать: чоловіча, жіноча (обмеження отримання професії по статевій приналежності визначається переліком важких робіт і робіт із шкідливими та небезпечними умовами праці, на яких забороняється використання праці жінок, затверджених наказом МОЗ України №256 від 29.12.1993).
- Медичні обмеження за нормами МОЗ.
Касир квитковий
Касир – фахівець, який завідує прийомом і видачею грошей, цінних паперів, управляє грошовою касою, продає квитки. Касир працює з великою кількістю людей, тому його невід’ємними якостями повинні бути увага, ввічливість та комунікабельність. Кваліфікаційні вимоги до випускників ліцею
Повинен знати: Правила ведення касових і банківських операцій в частині ведення обліку та звітності; інструкції з отримання, зберігання і здавання грошей, бланки документів та інших матеріальних цінностей; правила перевезень пасажирів і багажу відповідним видом транспорту, застосування тарифів та встановлення доплат і зборів; порядок перерахунку вартості проїзду з одного виду транспорту на інший; форми провізних документів; правила видавання пільгових квитків; порядок оформлення квитків для проїзду у спеціальні зони; схеми розташування місць у вагонах; схеми відповідних транспортних мереж; основні маршрути прямування і розклад руху транспорту; призначення, класифікацію, будову і правила експлуатації обладнання, що використовується; Положення про дисципліну працівників залізничного транспорту; положення про робочий час і час відпочинку працівників залізничного транспорту; правила і норми з охорони праці, виробничої санітарії і пожежної безпеки.
Завдання та обов'язки: Оформляє і продає квитки, абонементи, посадочні талони та інші провізні і перевізні документи, за допомогою квитководрукувальних машин і автоматів, термінальної апаратури автоматизованих систем продажу і бронювання місць. Передає інформацію про наявність квитків, абонементів, посадочних талонів та інших провізних і перевізних документів, що продаються в касі. Здійснює попередній продаж, оформляє і продає згідно з заявками квитки (абонементи) та інші провізні і перевізні документи. Обслуговує квитководрукувальні та розмінні автомати. Розмінює гроші громадянам для користування автоматами з продажу квитків. Отримує, зберігає і здає грошові суми, бланки документів та інші матеріальні цінності за встановленим порядком. Складає відповідно до встановленої періодичності касові звіти та звіти з продажу квитків. Приймає проїзні та інші документи від громадян у випадку відмови їх від поїздки і т. ін. та повертає за встановленим порядком сплачені ними гроші. Вносить затверджені зміни до тарифних та інших посібників. Бере участь в обслуговуванні, налагодженні і ремонті обладнання, що використовується. Реєструє замовлення від квиткових кас, що не включені в автоматизовану систему продажу квитків. Вводить інформацію в ЕОМ з терміналу. Обробляє на термінальній апаратурі первинні документи та друкує вихідні дані на відповідних бланках. Здійснює зовнішній контроль документів, що приймаються на опрацювання в частині наявності необхідних шифрів на реквізитах, що обробляються. Реєструє документи в журналах. Веде сортування, розкладання, підбирання документів згідно з довідковими і довідково-груповими ознаками. Зберігає архів документів, що відпрацьовані. Передає по каналах зв'язку дані, що отримані через диспетчерський термінал з ЕОМ на наступні операції, які пов'язані з оформленням квитків. Наглядає за роботою термінальної апаратури, реєструє причини збою. Працює з нормативно-довідковою інформацією. Отримує від ЕОМ довідки з використання місць у поїздах критичного напрямку, згідно з датами; передає їх для аналізу і прийняття рішень. Оформляє результати виконання робіт згідно з інструкціями.
Специфічні вимоги
- Вік: прийняття на роботу, після закінчення строку навчання, здійснюється відповідно до чинного законодавства, особи старше 18 років.
- Стать: чоловіча, жіноча (обмеження отримання професії по статевій приналежності визначається переліком важких робіт і робіт із шкідливими та небезпечними умовами праці, на яких забороняється використання праці жінок, затверджених наказом МОЗ України №256 від 29.12.1993).
- Медичні обмеження за нормами МОЗ.
Касир багажний
Касир – фахівець, який завідує прийомом і видачею грошей, цінних паперів, управляє грошовою касою, продає квитки. Касир працює з великою кількістю людей, тому його невід’ємними якостями повинні бути увага, ввічливість та комунікабельність.
Кваліфікаціфні вимоги
Завдання та обов'язки. Оформляє і перевіряє документи з приймання, навантаження вантажу і багажу, а також з їх переадресування. Перевіряє накладні вантажовідправників на отримання дозволу щодо ввезення і завантаження вантажу (візування), веде облік навантаження згідно з обліковими картками, веде розрахунки з клієнтами за перевезення вантажу, багажу та надані послуги (зберігання тощо). Веде касову книгу, накопичувальну відомість і складає звітність. Проводить перерахунки за перевезення, які не відбулися. Проводить операції з приймання, обліку і зберігання грошових сум і бланків суворої звітності з обов'язковим дотриманням правил, що забезпечують їх схоронність. Нараховує збори за надані послуги і штрафні платежі. Приймає замовлення і комплект перевізних документів за встановленим порядком. Складає звіти з навантаження і вивантаження вантажу. Оформляє особові рахунки. Проводить таксування відомостей подавання та прибирання вагонів і складає звіт КОО-4. Підбирає документи до видавання, надає номер відправлення, контролює виконання технічних умов навантаження і кріплення вантажу на відкритому рухомому складі відправниками вантажу. Контролює конвенційні заборони. Веде книгу наказів з переадресування вантажу і контролює їх виконання. Таксує перевізні документи, перевіряє правильне їх таксування. Стягує договірні тарифи. Проводить перевірку документів у одержувача вантажу на право його отримання. Зберігає бланки документів суворої звітності і веде їх облік. Вносить зміни у Тарифний посібник, правила перевезень вантажу та інші нормативні документи згідно з вказівками відповідних органів. Повинен знати: Статут залізниць України; правила перевезень вантажу; положення, інструкції та інші нормативні документи з перевезень вантажу і багажу; основні положення з планування перевезень; тарифи на перевезення і Тарифні посібники; правила перевезень небезпечних вантажів; форми вантажної і фінансової документації; правила зберігання документів суворої звітності і порядок складання касової звітності; схему відповідної транспортної мережі і основні маршрути прямування вантажу; міжнародні і внутрішні пасажирські тарифи; форми перевізної документації; технологію роботи багажного відділення; схеми і основні маршрути прямування поштово-багажних поїздів; правила користування ЕОМ та обчислювальними машинами; Положення про дисципліну працівників залізничного транспорту; правила виробничої і трудової дисципліни; правила внутрішнього трудового розпорядку; основи економіки, організації праці; основи трудового законодавства; порядок і режим роботи на автоматизованому робочому місці товарного касира (АРМ, ТВК); правила і норми з охорони праці, виробничої санітарії і пожежної безпеки.
Специфічні вимоги
- Вік: прийняття на роботу, після закінчення строку навчання, здійснюється відповідно до чинного законодавства, особи старше 18 років.
- Стать: чоловіча, жіноча (обмеження отримання професії по статевій приналежності визначається переліком важких робіт і робіт із шкідливими та небезпечними умовами праці, на яких забороняється використання праці жінок, затверджених наказом МОЗ України №256 від 29.12.1993).
- Медичні обмеження за нормами МОЗ
Прийомоздавальник вантажу та багажу
Опанувати навички логістики можна отримуючи професію прийомоздавальника вантажу та багажу!
Кваліфікаційні вимоги
Завдання та обов'язки. Забезпечує виконання завдань з навантаженнявивантаження, прийому, видачі багажу в установлені строки. Перевіряє правильність розміщення і кріплення на відкритому рухомому складі довгомірних, лісових, великогабаритних, негабаритних, небезпечних та інших вантажів, розміщення і кріплення яких проводиться відповідно до технічних умов навантаження і кріплення вантажів, розміщення вантажів за кресленнями і схемами, що не передбачені технічними умовами. Складає комерційні акти й акти загальної форми у разі виявлення несхоронних перевезень вантажу. Організовує сортування і навантаження вантажу та багажу, правильне розміщення вантажу на транспортних засобах. Контролює справний стан вагів, необхідного інвентарю та матеріалів для маркування вантажу та багажу, пломбування вагонів та контейнерів. Встановлює черговість видачі багажу та ручної поклажі. Вживає заходів щодо скорочення строків простою рухомого складу.
Повинен знати: правила перевезень та порядок оформлення документів на перевезення вантажу та багажу і технічні умови навантаження і кріплення вантажу; інструкцію щодо порядку і технології зважування вантажу, утримання і технічного обслуговування вагових приладів; правила перевезень небезпечних вантажів і порядок ліквідації пов'язаних із ними аварійних ситуацій; інструкції з перевезень негабаритних та важковагових вантажів; правила пломбування вагонів і контейнерів, кріплення закруток та маркування вантажів; державні стандарти на пакування; положення про порядок охорони вантажу і об'єктів на залізничному транспорті; стандарти та умови транспортування і пакування вантажу.
Специфічні вимоги
- Вік: прийняття на роботу, після закінчення строку навчання, здійснюється відповідно до чинного законодавства, особи старше 18 років.
- Стать: чоловіча, жіноча (обмеження отримання професії по статевій приналежності визначається переліком важких робіт і робіт із шкідливими та небезпечними умовами праці, на яких забороняється використання праці жінок, затверджених наказом МОЗ України №256 від 29.12.1993).
- Медичні обмеження за нормами МОЗ.
Залишити заявку